II. kolo PLAY-OFF (1 zápas) HC Vrchlabí - HC Klatovy 5 : 1

Začalo to výborně! Hoši děkujem!!!

stav série: 1:0

Rozhodčí :

Branky :

33 min.: Tomáš Vyskočil

34 min.: Jiří Matějíček /Rok Pajič/

36 min.: Petr Dvořák /Pavel Kříž, Tomáš Sedlák/

42 min.: Lukáš Král /Mojmír Musil/

53 min.: Tomáš Sedlák /Jaroslav Polák/

Třetiny : 0:1, 3:0, 2:0

Vyloučení : 13:16 + Pulpán 5+OK+Holý 10´

Využití : 3:0

V oslabení : 1:0

Diváci : 1855

V úterním zápase náš tým vkročil do 2. kola play off a soupeřem mu byl pátý celek skupiny západ, HC Klatovy. Hned v úvodu zápasu rozhodčí naznačil jakým stylem dnes bude pískat, když ve 37 sekundě vyloučil Krále a v čase 2:31 Matějíčka, ale naši hráči obě vyloučení celkem bez problému ubránili. V 6. minutě poprvé zahrozili vrchlabští hráči, ale střela Vyskočila šla nad a stejně dopadla i v 8. minutě střela Braniše. Bohužel ale udeřilo na druhé straně, když po nenápadné akci, vystřelil z levého kruhu Herzig a prostřelil Kučeru, Vrchlabí tak v čase 7:57 prohrávalo 1:0. Ideální příležitost k vyrovnání měli naši hráči v desáté minutě, když na trestné lavici seděli dva hráči Klatov - Tureček a Herzig, ale naši se vyjma pokusu Vály k ničemu nedostali. Ve 13. minutě se stejná situace opakovala, ale tentokrát na druhé straně, když si šli sednout Braniš a Kříž. Hosté však mohli s přesilovkou naložit o moc lépe, nebýt vynikajícího Kučery v brance. Naši se dostali pod velký tlak, Kučera se docela zapotil, ale jeho hlavní a možná nejdůležitější zákrok zápasu přišel o chvíli později. Při jednom zákroku se dostal z branky a puk se dostal k obránci Klatov, před kterým byla úplně prázdná branka, ale Kučera rybičkou puk chytil a vysloužil si velké ovace diváku. Toto byl možná i zlomový okamžik zápasu, protože stav 0:2 by se otáčel velmi těžko. Oslabení jsme nakonec ubránili a po jeho skončení jsme si zahráli přesilovku my, když byl vyloučen Vlček za nebezpečnou hru vysokou holí. Útok Plodek, Král a Valko si utvořil velký tlak, ale střela Valka, či od modré Matějíčka skončila vedle. Při hře 5 na 5 se do zakončení dostal Sedlák a Kříž, ale opět ani jeden netrefil přesně. V závěru třetiny si šel na trestnou odpočinout další hráč Klatov, ale do konce první části hry se skóre již nezměnilo.

Dohrávanou přesilovku se nám využít nepodařilo, ale hned po jejím skončení dostali naši hráči šanci na reparát, když byl vyloučen Fiala a potrestat to mohl Valko, ale sám před gólmanem Štelmanem neuspěl. Po minutě přesilové hry se vylučovalo i na druhé straně, když byl vyloučen Horčička za nedovolené bránění. Hosté se však za minutu přesilovky k ničemu nedostali. To se však změnilo hned po jejím skončení, když si utvořili velký tlak, který podpořilo ještě vyloučení Sedláka za hrubost. Kučera si však s pokusy Pavlise a Šandy poradil. Od poloviny zápasu se konečně začalo ukazovat, kdo je doma a Vrchlabí pomalu, ale jistě začalo stupňovat snahu o vyrovnání. Nejprve zahrozil od modré Chaloupka a Matějíček, ale gólman hostí obě střely vyrazil. Náš tlak podpořilo vyloučení Špačka a 42 vteřin po něm ještě Herziga, bohužel ani převaha dvou hráčů v poli na vyrovnání nestačila a tak byl vyloučen další hráč Klatov, ten se však na trestnou lavici nedostal, protože při hře 6 na 3 prostřelil Štelmacha Vyskočil a konečně prolomil naše střelecké trápení, čas 12:40 a stav 1:1. O 24 vteřin později propukl stadion v radost podruhé, protože v pokračující přesilovce vyslal od modré tvrdou střelu Matějíček a byl úspěšný - 2:1. Ve 34. minutě zahrozili na druhé straně i hosté, ale Kučera pokus Ludvíka od modré a Šandy hned po vhazování vyřešil. V čase 15:09 byl vyloučen Pajič za údajné napadení a naši hráči zahráli oslabení na výbornou, nejenže hostům nedovolili vůbec nic, ale sami udeřili a to když se v čase 35:51 dostal k obdržené střele Dvořák a potřetí překonal brankáře hostí. Hned vzápětí mohli vrchlabští zvýšit, ale Vála byl při sólu zahákován. Naši si však přesilovku nezahráli dlouho, protože v čase 36:35 byl vyloučen Chaloupka. A aby nebylo vyloučených málo, tak dvě minuty před koncem byl na straně Klatov vyloučen Švík a naši toho mohli využít, ale Štelmach ukázal že v něm roste nadějný brankář do budoucna, když chytil jasnou gólovku, při které měl náš hráč volnou branku, ale gólman soupeře se včas přemístil a střelu vyrazil. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu 3:1 pro Vrchlabí.

Do třetí třetiny měli vrchlabští hráči výborný nástup, když hned po 61 vteřinách dorazil puk do prázdné branky Král - 4:1. V 43. minutě se pěkně uvolnil Kříž, ale při šanci byl faulován a naši tak měli další přesilovou hru. K zakončení se dostali Horčička, Sedlák a Matějíček, ale ani jeden nebyl úspěšný. Chvíli před koncem přesilové hry byl na naší straně vyloučen Valko, ale hosté se nedostali k ničemu, narozdíl od Vrchlabí, bohužel střelu Plodka vyrazil betonem Štelmach. V 48. minutě byl vyloučen další vrchlabský hráč - Kříž za krosček, ale hosté s přesilovkou naložili stejně jako prve a naši hráči se bez problému ubránili. I Vrchlabí se dočkalo přesilové hry a narozdíl od soupeře s ní naložili tak jak se má, konkrétně Sedlák, když dostal od Poláka přihrávku na modrou a hned z první vypálil a nedal Štelmachovi žádnou šanci - čas 52:54 a stav 5:1. Skóre mohli o chvíli později navýšit ještě Horčička a Pajič, ale bohužel se skóre nepohnulo. To se mohlo změnit v dalších dvou přesilových hrách, ale gól se našim hráčům i přes velký nápor vstřelit nepodařilo, asi i proto že po minutě druhé přesilovky byl vyloučen Vyskočil. Při hře 4 na 4 nejprve zahrozil Kříž a po něm na druhé straně Maxa, ale ani jeden z gólmanů se překonat nenechal. V čase 58:04 neudrželi nervy na uzdě dva hráči Klatov - oba šli předčasně do kabin a Ludvík k tomu dostal navrch ještě 5 minut a aby se hráč Klatov na trestné lavici nenudil, brzy k němu přibyl další - Kuželík. Naši však zápas již v poklidu dohráli a spolu s 1855 diváky mohli slavit výhru 5:1.

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Dvořák a na straně Klatov Herzig.

zpět

Novinky z Krkonoš a okolí

Cestujete rádi do Krkonoš a chcete mít pravidelně informace o akcích a událostech v Krkonoších na e-mailu?